Dr. Ónodi-Szűcs ZoltánSzabad-e a struktúra változatlansága mellett újabb forrásokat önteni a jelenlegi rendszerbe? című vitairatára reagált dr. Lotz Gábor, a MOK Budapesti Területi Szervezet titkára
Kérdések, amelyek az orvos és páciense közötti bizalmat érintik: mikor etikus, hogy az orvos rákeressen betegére az interneten, illetve milyen öltözetben a legszimpatikusabb a doktor a betegei számára?
Több ponton akadozik a kommunikáció Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár és más kormányzati szereplők között. Az IDEA elemzése az egymásnak ellentmondó kormányzati intézkedéseket vizsgálja.
A doppingolást inkább a sportoló szervezetére gyakorolt hatás alapján mutatnák ki, a versenyző egészségi állapotának hosszabb időre visszamenő folyamatos követésével, mintsem a szúrópróbaszerű vér- és vizeletvizsgálatokkal.
Lényegében elbeszéltek egymás mellett kormánypárti és ellenzéki képviselők az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságában, a szakminiszter meghallgatásán, amelyet eredetileg a jövő évi költségvetés sarokszámainak, az ágazat pozíciójának esetleges javítása céljával kezdeményeztek ellenzéki képviselők. A végül nemcsak eredménytelennek, de csalódásnak is minősített párbeszéd sértő megjegyzésektől, személyeskedésektől, lekezelő megjegyzésektől sem volt mentes, így aztán nem meglepő, hogy mint Mikola István szakpolitikus (Fidesz) utóbb fogalmazott: „a partnerség ezúttal sem jött össze.”
A Hírszerző interntes portálon megjelent összeállítás szerint nem csillapodik a Pécsi Szívcentrum körüli botrány: a klinika nyugdíjba készülő igazgatója, Papp Lajos szerint csak külső forrásokkal lehet orvosolni a műszerpark általános amortizációját, és a PTE vezetése mulasztásos emberölést követ el, amikor ezt nem veszi figyelembe. Az egyetemi vezetés szerint azonban Papp kerülő úton privatizálni kívánta a centrumot.