A sürgősségi osztályokon gyakran jelennek meg olyan páciensek, akiknél a tünettan alapján pszichiátriai betegség merül fel. A tüneti diagnózis és terápia helyett célszerű etiológiai alapú diagnózisra és lehetőség szerint oki kezelésre törekedni.
Svéd kutatók arról számoltak be, hogy összefüggés mutatható ki a hosszú távú gyógyszeres ADHD- kezelés és a szív-érrendszeri betegségek megemelkedett kockázata között.
A gyermekkori figyelemzavar és hiperaktivitás (ADHD) a gyerekek mintegy 5%-át érinti, de csak töredékük jut el a diagnózis megállapításáig és az adekvát kezelésig. Ennek az ADHD diagnosztikáját és terápiáját nehezítő számos kihívás lehet az egyik oka.
A Florida International University kutatói a Journal of Consulting and Clinical Psychology folyóiratban közölték új vizsgálatuk eredményeit, melyek szerint a stimulánsokkal kezelt ADHD-s gyerekek tanulási képességeire nem hat a gyógyszeres terápia.
A hypertensio (HT) a felnőtt lakosság átlagosan 20-25%-t érinti, melynek gyakorisága az életkor előrehaladtával arányosan növekszik, így az 50 év felettiek 50%-ában magas vérnyomás észlelhető.
Habár évtizedek óta használatosak stimulánsok a figyelemhiányos hiperaktivitási zavar kezelésében, eddig nem volt világos, hogyan érik el a kognitív funkció javulását, írja a Journal of Child Psychology and Psychiatry tanulmánya.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?