A sejtkutatás területén elért eredményeiért két amerikai és egy brit tudós, William Kaelin, Gregg Semenza és Peter Ratcliffe kapja az idei orvosi-élettani Nobel-díjat.
A sejtkutatás területén elért eredményeiért Yoshinori Ohsumi japán tudós kapja az idei orvosi-élettani Nobel-díjat – jelentették be hétfőn a Karolinska Intézetben Stockholmban.
Egy baktériummodellen vizsgálódva állították össze amerikai kutatók azt a bonyolult génhálózatot, amely meghatározza, hogy milyen választ ad az élő szervezet a stresszhatásra, és ez milyen mutációkat eredményez.
85 éves Klein György, a tumorimmunológia egyik megteremtője, aki Kertész Imre szavaival „univerzális zseni módján éppoly affinitást tanúsít a természettudományok, akár a matematika vagy a nyelvek iránt”.
Egy 1966-os hollywoodi film, a Fantasztikus utazás óta motoszkál a köztudatban egy orvosi eszköz, ami eléggé lekicsinyíthető ahhoz, hogy "alámerüljön" a vércsatornákban és kijavítsa a test beteg sejtjeit. A Tel Aviv Egyetem tudósainak legutóbbi kutatása elérhető közelségbe hozta a megoldást, elvileg már csak három évet kell várni a mini tengeralattjáró bevetésére.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?