A daganatos betegségek mellett a Parkinson-kór és az Alzheimer-kór kezelésében is jelentős áttörést hozhat a Debreceni Egyetem kutatása.
A sejtbiológiai szabályozás egyik legfontosabb eredménye az idei orvosi-élettani Nobel-díjasok felfedezése, mondta el az MTI-nek Falus András.
A YuMi együttműködő kobotra épülő automatizálási megoldás hatékonyan segíti az Alzheimer-, a Huntington- és a Parkinson-kór tanulmányozását.
Az egyes sejtek elemzése lépésről lépésre előbbre viszi a biológiai alapkutatási kérdések megválaszolását, a diagnosztikát és a precíziós gyógyászatot.
Egyes sejtek felismerésére és elkülönítésére dolgoztak ki mesterséges intelligenciát (MI) használó megoldást az SZBK munkatársai.
Idén Széchenyi-díjjal tüntették ki Tímár Józsefet, a Patológiai, Igazságügyi és Biztosítási Orvostani Intézet professor emeritusát.
Számos neves kutatóval is találkozhatnak a Nemzeti Tudósképző Akadémia növendékei Szegeden, tájékoztattak a szervezők.
Két magyar kutató is támogatást nyert az EMBO Installation Grants pályázatán, közölte a Magyar Kutatási Hálózat.
Randy Schekmannel, Thomas Südhoffal, Ole Petersennel és Sahin-Tóth Miklóssal találkozhatnak a Nemzeti Tudósképző Akadémia növendékei.
A Nature Communications című rangos folyóiratban jelent meg az a publikáció, melyet teljes egészében az Élettani Intézet munkatársai jegyeznek.