hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 5
#1
Medical Online >> Rovatok >> informatika
2022-07-01

Hatályba lép július elsején az a szabályozás, amely a következő tíz évben is lehetővé teszi, hogy többletköltségek nélkül legyen használható a mobiltelefon az EU-n belül tett utazások során.

#2
Medical Online >> Rovatok >> informatika
2022-04-04

Az EU Tanácsa jóváhagyta, hogy a következő tíz évben is többletköltségek nélkül legyen használható a mobiltelefon az unión belül tett utazások során.

#3
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2009-05-13
A mobiltársaságok jelenleg leginkább az internetes telefon-szolgáltatásoktól tartanak. A Skype egyre több készüléken jelenik meg és a cégeknek ez cseppet sem tetszik.
#4
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2008-08-30
Az Európai Unió rendelete szerint szombattól az európai mobil szolgáltatóknak ismét csökkenteniük kell roamingtarifáikat: a három magyar szolgáltató ügyfeleinek esetében a rendelkezés mintegy 10 százalékkal csökkenti a roamingköltségeket, így az unió területén barangolva a hívásfogadás percenként legfeljebb bruttó 60,9 forintba, a hívásindítás pedig legfeljebb 127,4 forintba kerülhet - közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság.
#5
Medical Tribune III. évf.13. szám
Medical Online
2005-07-01
Külföldi utazásnál a mobil elérhetőség fenntartása – hacsak nem valamilyen extrém úti célról van szó – ma már nem számít megoldhatatlan kihívásnak. Ugyanakkor a kontaktus költségei meglehetősen borsosak lehetnek, akár kezdeményezett, akár fogadott hívásokról/üzenetekről beszélünk. A megfelelő információk birtokában a kiadásokat lefaraghatjuk, ehhez azonban a szolgáltatóktól kapott tájékoztatás nem feltétlenül elegendő. A roamingdíjakról általánosságban elmondható, hogy magasak. Az EU telekommunikációért felelős hatósági szervezete tavaly év vége óta vizsgálja a mobiltársaságok díjszabásait. A végeredményt – amelytől az ügyfelek, illetve az eljárást kezdeményező szervezetek némi díjmérséklést remélnek – eredetileg május–júniusra ígérték (vagyis amikor az még érdemben befolyásolni tudja a nyári főszezon telefondíjait), ám az értékelő jelentés egyelőre nem született meg. Annyi bizonyos, hogy az átlagosan 3-400 forintos mobilpercdíjak nem tarthatóak fenn sokáig. Különösen olyan környezetben, amikor az internet (például az egyre szaporodó, az olcsó e-mail mellett még olcsóbb internettelefonálást is kínáló internetbárok révén) valódi konkurenciát jelent a kapcsolattartásban. Jelenleg a roaming az amúgy az átlagos beszélgetési idők és az egy ügyfélre jutó bevételek állandó csökkenésére panaszkodó szolgáltatók „fejőstehene”. Maga a roaming kifejezés barangolást, vándorlást jelent. Lényege, hogy az egyes országok GSM-hálózatai elvileg kompatibilisek, tehát az A országbeli előfizető a B országban is rá tud csatlakozni a hálózatra, képes a telefonjával „vándorolni”. A rákapcsolódásnak a szolgáltatók persze megkérik az árát, tehát például egy Ausztriában fogadott, Magyarországról érkező hívás akár sokszorosába kerülhet, mint a két helyi hívás összege. A díj akkor is megtöbbszöröződik, ha mindkét országban ugyanannak a szolgáltatónak a hálózatát használjuk, vagyis a szó klasszikus értelmében nincs is szó roamingról. Az említett uniós vizsgálat részben épp ezekben az ügyekben vizsgálja a magas díjak indokoltságát. Azt is megnézik, hogy az összekapcsolásnak van-e olyan többletköltsége, ami a többszörös díjemelést magyarázná.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?