A kormány számos szakmapolitikai kérdést akar politikai eszközökkel megoldani, azonban Sinkó Eszter egészségügyi rendszerelemző szerint erősen kétséges, hogy a most bevetett módszerek az elvárt eredményre vezetnek majd.
Nem igaz, hogy a Fidesz nyolc éve alatt nem történt semmi az egészségügyben; tétlen reform folyik – hangzott el a Civitas minapi, egészségügyről szóló rendezvényén, ahol a többi közt az is kiderült: a szakellátásban ma több a magánellátás, a lakosság többet költ járóbeteg-ellátásra, mint a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő.
Egy a Magyar Nemzet által megismert rendelettervezet szerint a jövőben csak azok vehetnek részt államilag támogatott rezidensképzésben, akik három évig államilag finanszírozott fogászatokon dolgoznak majd.
Elfelejtették az új rezidensrendelethez szabni a tavaly meghatározott keretszámokat, ezért kerültek nehéz helyzetbe a budapesti rezidensek és kórházak. A MedicalOnline úgy értesült, rövid időn belül rendezi a helyzetet az erőforrás minisztérium.
Elutasítja a szakma a tervezett szakorvosi béremelés lehetséges feltételeit – idézi Bélteczki János, a Magyar Orvosok Szövetsége (MOSZ) elnökének szavait a HVG.hu.
Több lépcsőben fizetnék ki az orvosok béremelését, de a kormány elé nem kerül olyan variáció, amely enyhítene a jogosultság tervezett és az érintettek által eddig el nem fogadott feltételein, közölte a Népszabadság.
A hálapénzes szakmákban aligha érné meg az orvosoknak, ha a béremelésért cserébe vállalnák, hogy nem fogadnak el paraszolvenciát, s maradnak itthon közalkalmazottként – írja a Világgazdaság.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?