A nem koronavírusos betegek érdekeit is szem előtt kell tartani, hosszú távon az ő ellátatlanságuk is okozhat idő előtti halálozást – mondta a Népszavának Sándor Judit bioetikus.
Elavult jogszabályok és szakmai irányelvek, nem megfelelő finanszírozás, szakember- és eszközhiány egyaránt nehezíti idehaza a meddőséggel összefüggő kezeléseket. A közeljövőben azonban jelentős változásokat tervez a kormány.
Csienkuj He kínai kutató idén november végén jelentette be a hírt, hogy megszülettek az első szerkesztett genommal rendelkező csecsemők, de a világ nem osztozik a kutató lelkesedésében, írja Sándor Judit bioetikus a Qubiton.
Míg pár évtizede a félelem uralta a közvéleményt, amikor a genetikai tesztekről volt szó, ma sokkal inkább a kíváncsiság hajtja az embereket, írja Sándor Judit bioetikus-jogász a Qubit-on.
A parlament nem teremtette meg az orvosi tevékenység alkotmányos alapjait, amitől egy nagyon is ingatag kártyavár jött létre – írja friss bejegyzésében a tisztessegesadatkezeles.hu.
Az Innovatív Gyógyszerek Kutatására Irányuló Nemzeti Technológiai Platform februári munkaértekezletén az engedélyeztetés és szabályozás kérdései kerültek terítékre. Szóba került többek között a nyelveket beszélő klinikai asszisztensek hiánya, a nyilvánosság erősödő követelménye, valamint a vizsgálati kérelmek elutasításainak okai.
Több éves társadalmi és szakmai vitát követően várhatóan konszenzussal fogadhatja el az Országgyűlés a humángenetikai adatok védelméről, valamint a humángenetikai vizsgálatok és kutatások szabályairól szóló törvényjavaslatot, amelynek általános vitáját április 7-én kezdte meg a Parlament.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?