A középkorúaknál jelentkező memóriaromlás a figyelmi fókusz változása miatt következhet be, így gyakorlással megelőzhető, illetve visszafordítható lehet, állapítja meg a NeuroImage című szaklap egy tanulmánya.
Egerek emlékeinek érzelmi töltésén változtattak egyes agysejtek aktiválásával: kellemessé tették a kellemetlent amerikai agykutatók. S ez az átírás fordítva is sikerült.
A hormonális fogamzásgátlást alkalmazó nők máshogy emlékeznek egy érzelmileg fűtött jelenetre, mint azok, akiknek természetes a nemi ciklusuk. A stresszhormonok memóriabefolyásoló hatása a nemi hormonok szintjétől függ. Mivel a hormonális fogamzásgátlás megváltoztatja a nemi hormonok szintjét, ebből következően a stresszhormon–szexhormon interakciót is befolyásolja, így a kutatók azt feltételezték, hogy az érzelmi memória kialakítására és előhívására is befolyással van.
Egyesek szerint az óriási emberi agy azért alakult ki, hogy a csoportban élő főemlős ügyesen be tudja csapni társait. Van, aki úgy véli, hogy a nyelv kialakulásának a megértése a tudomány előtt álló legnagyobb feladat, és nem az élet keletkezésének modellezése vagy a fizika egyesített elméletének létrehozása. És akad, aki azt mondja, az egyesített elmélet megoldása: a tudat hozza létre az időt és a teret. Mivel foglalkoznak ma az idegtudósok? (A cikk a Kapcsolódó fájlokból letölthető.)
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?