A krónikus gondozási modell alkalmazása, az ennek elvére alapuló, a hazai alapellátásban elindult Krónikus Betegségmenedzsment Program jelentősen javította a magyarországi ellátórendszer hatékonyságát.
Januártól a kormány egységesíti az állami kórházak és szakrendelők informatikai rendszereit. Az Index a BM-et kérdezte, az Orvostechnikai Szövetség reagált.
Az utóbbi években alaposan ráerősítettek úgy az egészségügyi dolgozók, mint az ellátóhelyek ellenőrzésére. Az eddigi tapasztalatokról a XXVI. Országos Járóbeteg Szakellátási Konferencián számoltak be a szakemberek.
Miközben ígérik, hogy jelentősen bővül a július 1-jével bevezetett időpontfoglalási rendszerben részt vevő intézmények száma, számos hiányosság van, amelyek orvoslása több hónapot vehet igénybe.
Az elmúlt 6 hónapban ötből négy ember vett igénybe magánegészségügyi szolgáltatást, miközben a válaszadók több mint harmada 50 és 100 ezer forint közötti összeget költött e célra.