Az európai ombudsman pénteken vizsgálatot indított azzal kapcsolatban, hogy az Európai Bizottság elutasította a koronavírus elleni oltóanyagok felvásárlásával kapcsolatos uniós szerződésekhez való nyilvános hozzáférhetőséget, közölte a szervezet irodája.
A „mellráklobbisták” elvonják a figyelmet és a pénzeket a többi daganatos betegségtől – ezt a vádat veszi napirendre legfrissebb számában a Heti Válasz.
A napokban alakult meg az Egészségügyi Technológiai és Orvostechnikai Szállítók Egyesülete. Az indulásnál 11 cég tette le a voksát – kilépve az Orvostechnikai Szövetségből – az új alakulat mellett, s hozzájuk állítólag már további érdeklődők is csatlakoztak.
Nemzeti vagyonleltárt hoz létre az egészségügyben az Emberi Erőforrások Minisztériuma. Balog Zoltán miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: kórházbezárások nélkül szeretnék a kapacitásokat úgy irányítani, hogy funkcióváltással a betegek talán távolabb, de a legoptimálisabb ellátást kapják meg.
Valaki hackeli a rendszert – így magyarázta Gaál Péter, az egészségügyért felelős államtitkár kabinetjének külső tanácsadója a Népszabadságnak, hogy miért állt a Fidesz a parlamentben a magánegészségbiztosítás pártjára.
Rövid távon az erős kezű központi irányítással nyerhet az egészségügyi szektor, amennyiben ez a racionalizálást jelenti, hosszabb távon azonban meg kell maradnia a helyi hatásköröknek, minisztériumi szinten pedig erős szabályozói szerepnek kell érvényre jutnia - állapítja meg egyebek között az Intézet a Demokratikus Alternatíváért (IDEA) legújabb elemzése.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?