A mikroRNS felfedezéséért és a poszttranszkripciós génszabályozásban betöltött szerepének feltárásáért ítélték oda az orvosi-élettani Nobel-díjat
Október 1-jétől Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus tudománypolitikai főtanácsadóként erősíti a magyar tudomány és kutatás ügyét.
A BME kutatóinak eredményei új lehetőségeket nyitnak egyebek mellett az orvosi diagnosztikában és a biztonsági szűrésekben is.
A Lendület Program 2024-ben induló kutatócsoportok létrehozására kiírt pályázati felhívására 128 érvényes pályázat érkezett.
Átadták a 33. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia (OTIO) díjait szombaton; a döntő résztvevői közül tíz pályamű kapott díjat.
Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus a Műegyetem Neumann professzori címét vette át a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektorától.
Az ELTE Természettudományi Kar kutatói közel 2 millió eurós támogatást nyertek el a Horizon Twinning pályázaton.
Mostantól a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) készül a rangos bőrgyógyászati folyóirat, az International Journal of Dermatology.
Az orvostudományban is új lehetőségeket nyithat a nagy hullámhosszúságú fénnyel vezérelt elektronforrás, melyet magyar kutatók hoztak létre.
Új generációs kvantummikroszkópot fejlesztenek ki a HUN-REN Wigner Fizikai Kutatóközpont szakemberei egy nemrég indult projekt keretében.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?