Azon készítmények maradhatnak továbbra is vény nélkül kaphatók, amelyek akut fájdalom- és lázcsillapításra javasoltak és a megengedett legmagasabb napi adagjuk 1200 mg.
Most, negyvenes évei elején kezd idegsebészként beérni, állítja magáról az Orvosok Lapjában dr. Nagy Gábor PhD, az Országos klinikai Idegtudományi Intézet főorvosa.
A tudomány ma sokat foglalkozik a kopásos betegségekkel. Sokféle irányban zajlik a kutatás, egyik ezek közül a gyulladáscsökkentés, de más támadáspontú készítményekkel is próbálkoznak – mondta lapunknak dr. Nagy György, a Budai Irgalmasrendi Kórház osztályvezető főorvosa.
A hidro- és balneoterápia áldásos hatásaira hívta fel a Víz Világnapja alkalmából a figyelmet a termalfurdo.hu. A cikk szakmai kiegészítésére dr. Bors Katalin reumatológus rehabilitációs főorvost kértük.
A mozgásszervi betegségek legfőbb tünete a fájdalom és a mozgáskorlátozottság, illetve a fájdalmas mozgásbeszűkülés. A mozgásszervi betegségek konzervatív kezelése egyre inkább a háziorvos hatáskörébe tartozik, aki hazánkban jelenleg sajnos az egyetemi tanulmányok és a szakorvosi képzés után sem eléggé felkészült a feladatra.
Korábban diagnosztizálhatják a jövőben a különböző mozgásszervi elváltozásokat az Országos Reumatológiai és Fizioterápiás Intézet (ORFI) új, csúcsminőségű MRI-készülékének köszönhetően.
Háromféle ember van: akinek már fájt a gerince, akinek fáj, és akinek fájni fog. Varga Péter Pál, az Országos Gerincgyógyászati Központ főigazgatója naponta szembesül a mondás valóságával.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?