Leállítani könnyebb, újraindulni viszont jóval nehezebb az ellátórendszert – derült ki a koronavírus-járvány első szakaszának lezárultával. A járvány következményeinek és tapasztalatainak kiértékelése segíthet a második hullámra való felkészülésben.
Jelenleg 264 aktív fertőzöttről tudunk az egészségügyben; a járvány kezdete óta 500 egészségügyi dolgozó volt pozitív, ami az összes eset 14 százaléka.
Európában egyedülállóan sikeresen kezeljük az új koronavírus-járványt – mondta a kórházak főigazgatóinak tartott videokonferencián Kásler Miklós miniszter.
Miközben 30 százalékkal csökkent az aktív kórházi ágyak száma, az intézmények 70 százalékos kihasználtsággal működnek, vagyis további közel 10 ezer aktív férőhely felszámolható, hangzott el az IME szokásos évi egészséggazdasági konferenciáján.
Az ágazati vezetés össszegző értékelése szerint „úton vagyunk”, a rendszerelemző szerint azonban rosszabb pozícióban van az egészségügy, mint három és fél évvel ezelőtt – derült ki a XV. Országos Járóbeteg Szakellátási Konferencián.
Nem esett kétségbe, amikor az általa vezetett zirci kórház elvesztette aktív kapacitásait. Vallja, egy „gyors eséssel” az ember megállhat, körülnézhet, újratervezhet, és elindulhat a jó irányba.
A MedicalOnline információi szerint eldőlt: januártól csak azokat a szakrendelőket veszik „állami gondoskodásba”, amelyek tulajdonosa ezt kifejezetten kéri. Mindebben nyilvánvalóan szerepet játszott a miniszteri tanácsadók államosítást ellenző állásfoglalása is.
Az egészségügyet érintő kormányrendelet-tervezetek egyike megszüntetné, nem engedné elszámolni a kúraszerűen végezhető tevékenységeket a járóbeteg-szakrendeléseken belül. Ennek hatásait vizsgálja a Magyar Hírlap.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?