Kutyáknál is kialakulhat az embereknél már jól ismert blacebohatást, amikor is a gyógyszerbe vetett hit hatóanyag nélkül is meghozza a terápiás eredményt – bizonyították magyar kutatók.
Kísérleti laborlakást alakítottak ki a Műegyetemen. A cél olyan infokommunikációs megoldások kifejlesztése melyek segíthetik a demenciában szenvedők távfelügyeletét.
Mi a rendszerbiológia? Új kutatási trend? Gondolkodási irányzat? Tudományszociológiai esemény? Úgy gondolom, korszakos szemléleti paradigmaváltásról van szó, illetve helyesebb talán a „rendszerszemléletű biológia” kifejezés, amit Szállási Zoltán – kitűnô, Bostonban élô hazánkfia – és a jelenleg Cambridge-ben dolgozó tehetséges fiatal kutató, Hegyi Krisztina, e sorok írójának munkatársa használt elôször. Tehát egy egészen új, hálózatokban, komplex kölcsönhatásokban gondolkodó tudományszemléletrôl beszélhetünk. Összefoglalómban én is ezt a kifejezést (rendszerszemléletű biológia) részesítem előnyben, hiszen azt fejezi ki, hogy nem pusztán egy új határterületi tudományról, hanem annál jóval többrôl van szó - írja prof. dr. Falus András az Orvostovábbképző Szemle áprilisi számában.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?