A vasárnap – április 22-én – délután benyújtott zárószavazás előtti módosító javaslatból kiderül, összesen 54 egészségügyi intézmény kerül állami tulajdonba, az utolsó pillanatban ugyanis „találtak” még kettőt. A vagyon átadást-átvételt is szigorítják, megakadályozva az önkormányzati vagyonkimentést.
A jövő hónapban az üresen álló Budagyöngye Kórház árverésével kezdődik meg azon - tavaly még a Pest Megyei Önkormányzat tulajdonában lévő - ingatlanok áruba bocsátása, amelyekre a megyeháza tetemes adóssága miatt a hitelezők jelzálogjogot jegyeztettek be – értesült a Pest Megyei Intézményfenntartó Központ vezetőjétől az MTI.
Hajléktalanok egészségügyi ellátását végző centrum és hajléktalanok átmeneti szállása költözik az egykor nagyhírű orvostovábbképző intézet Szabolcs utcai ingatlanának egyik legnagyobb épületébe. Ezzel az egyik legértékesebb ingatlan látszik elveszni az értékesítésből bevételt remélő egészségügyi szakállamtitkárság portfóliójából.
Szócska Miklós szerint zavarkeltésnek mínősíti a kórházi ingatlanok eladásával kapcsolatos híreket, mint mondja, a nyilvánosságra került előterjesztések csak "kitöltetlen űrlapok".
A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. 600 milliós megtakarítást vár a kezelésében lévő fürdők és strandok műszaki felügyeletének kiszervezésétől, amelyre másfél éves előkészítés után kerül sor. A tavaly júniusban bejegyzett Opero Kft. havi nettó 116 millióért vállalta az üzemeltetést.
Pillanatnyilag kármentés folyik az egészségügyi reform során megszüntetésre ítélt Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetben (OPNI). Lipótmezőről kettős arcú, ambivalens döntés született – véli prof. dr. Nagy Zoltán főigazgató: a nagy pszichiátriai intézmények elleni érvrendszer nem állta meg a helyét, hiszen most újabb tébolydák alakulnak, csak nem a Hűvösvölgyi úton.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?