Tegnap az Egészségügyi Gazdasági Vezetők Egyesületének (EGVE) számolt be az egészségügyért felelős államtitkár a kancellária-rendszert érintő elképzeléseiről, a Kórházszövetség ma a miniszternél lobbizik – értesült a Medical Online.
Az egészségügyi államtitkár egyik beígért csodafegyverének, a kancellári rendszernek a mibenlétét találgatja a Népszava, miután megállapította, hogy át kell alaktani a kórházi struktúrát.
Ki, hol, kinek, mikor, mit mondott - Holding, integráció vagy államosítás? Az elmúlt napok budapesti egészségpolitikai eseményeinek krónikája. Szentes Tamás a Népszabadságnak adott nyilatkozatától, Horváth Csaba, valamint Tarlós István és Szócska Miklós sajtótájékoztatójáig. Mi lesz a fővárosi kórházak sorsa?
Állítólag mindössze négyen voltak jelen azon a megbeszélésen, ahol eldőlt, Budapest állami kézbe adja négy egészségügyi intézményét. Bár a főváros hétfői közgyűlésének napirendjéről az utolsó pillanatban visszavonták az egészségügyet érintő előterjesztéseket, még mindig nem tudni, miként végződik az ágazatot rendbe tenni szándékozó koncepciók harca. Egyelőre úgy tűnik, ez nem is a szakmán, hanem a Fidesz frakción belül dől majd el.
Vissza kell adni az egészségügynek a pár éve elvont 22 milliárd forintot, s a járulékbevételek csökkenése miatt átalakításra szorul a biztosítási rendszer is – mondta a Világgazdaságnak adott interjújában Mikola István.
Az osztrák egészségügyi reformokról, egyebek között a Magyarországon is bevezetni kívánt elektronikus társadalombiztosítási kártya osztrák tapasztalatairól tájékozódott hétfőn Bécsben Székely Tamás egészségügyi miniszter.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?