A magyar gyógyszerhatóság egyelőre azt kutatja, vajon melyik magyarországi gyártó szállíthatott alapanyagot a tragédiával végződött franciaországi gyógyszerkísérlethez – derül ki az OGYÉI honlapján.
Bár a pszichoszociális intervenciók hatékonyságát számos kutatás alátámasztja, alig használjuk őket. Egy másik tanulmány szerint az antidepresszánsok vizsgálatai kizárják a való életbeli betegek túlnyomó részét.
E-patológiai konzultációs hálózat kialakítását tervezi a szaktárca egészségügyért felelős államtitkársága derült ki a többi közt a Medical Tribune Stratégia és taktika az egészségiparban című pénteki konferenciáján.
A kórházi gyógyszerészek európai szövetsége, az EAHP kezdeményezést indított annak érdekében, hogy a mostaninál átláthatóbbak legyenek a klinikai vizsgálatok – írja a PharmaOnline.
A Nemzetgazdasági Minisztérium is a gyógyszervizsgálatok engedélyezésének gyorsításával növelné a nemzetgazdaság és a kórházak bevételeit – írja a Világgazdaság.
Évi ötvenmilliárdos bevétele származik hazánknak abból, hogy orvosaink vizsgálnak be egyes gyógyszereket. Hogy kik és hol, elvileg nem tudható, a hatóság ugyanis titkosította a részt vevő intézmények listáját. A Heti Válasz azonban megszerezte az adatokat.
Pillanatnyilag senki sem ismeri pontosan a hazai kórházak gyógyszerfelhasználását, így számos kérdés nyitott még az erre alapozott központosított közbeszerzésekkel kapcsolatban. Az országos adatgyűjtést és annak elemzését követően az első tendereket legkorábban a nyár végén, ősz elején írhatják ki, amelyek eredményeképpen 2013-tól biztosíthatják az intézményeknek a tervek szerint a korábbinál jelentős olcsóbb beszerzéseket.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?