Nemrég jelent meg Magyarország 2024-2030 közötti időszakra vonatkozó versenyképességi stratégiája, amiben komoly szerepet tölt be az egészségipar, írja az Economx.
A magyar egészségügy változásai nem térnek el gyökeresen attól a fejlődéstől, amelyet a visegrádi országokban tapasztalni, de itthon is fel kell készülni a koronavírus-járvány utáni helyzetre – mutatott rá a Weborvos cikksorozata. A MedicalOnline az összefoglaló részt közli.
Matolcsy György jegybankelnök tartotta a Semmelweis Nyári Egyetem második napjának felvezető előadását. Palkovics László az egészségipar stratégiai kérdéseiről beszélt.
Termelési jelentésben foglalták össze az alapellátást érintő intézkedéseket az egészségpolitikusok, míg az érintettek felvetettek néhány, a praxisokat érintő problémát a Medicina Fórum Konferencián.
Magyarországon az egészségipar és azon belül a gyógyászat, a gyógynövényipar, a gyógyszergyártás és a biotechnológia adja a nemzeti össztermék (GDP) közel 10 százalékát.
Zámboriné dr. Németh Évával, a Budapesti Corvinus Egyetem Kertészettudományi Kara Gyógy- és Aromanövények Tanszékének vezetőjével közöl beszélgetést a PharmaOnline.
Magyarországon napjainkban mintegy 18 ezer hektáron termesztenek gyógy- és fűszernövényt, szemben a múlt század utolsó évtizedének 37-42 ezer hektárjával.
Mi lesz a hagyományos hazai gyógynövényiparral? Hogyan vehetik át a szakkollégiumok a megszűnésre ítélt Nemzeti Egészségügyi Tanács szerepét? A MedicalOnline tudósítása az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának üléséről.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?