A University of Illinois Chicago kutatói az Engineering folyóirat hasábjain számoltak be arról, hogy vizsgálataik szerint a Wnt/β-katenin szignalizációs útvonal negatív regulátora, az Axin1 fontos szerepet játszik a gyulladásos bélbetegségek (IBD-k) kialakulásában.
A University of Montreal kutatói a Nature Communications hasábjain megjelent cikkükben arról számoltak be, hogy meglepő felfedezést tettek a Parkinson-kór progressziója területén.
A Baylor College of Medicine kutatói a Hepatology folyóiratban megjelent cikkükben arról számoltak be, hogy egy olyan kezelési stratégiára bukkantak, amely Alagille-szindrómás egerekben meggátolta a májkárosodást.
A svédországi Karolinska Institutet kutatói a Journal of Hepatology folyóiratban publikálták új vizsgálatuk eredményét, mely szerint egy olyan potenciális gyógyszerjelöltre bukkantak, ami segítséget jelenthet a nem-alkoholos zsírmáj kezelésében.
Az Alzheimer-kór egyik jellemző tünete a toxikus hatású fehérjék akkumulálódása az agyban, de eddig a kutatók nem igazán vizsgálták azt, hogy mégis honnan érkeznek, hol alakulnak ki a béta-amiloid molekulák.
A Science Translational Medicinefolyóiratban megjelent cikkben arról számoltak be, hogy genetikai vizsgálatokkal a limfoblasztos akut leukémia új csoportjait különítették el, és egyes típusok ellen hatásos kezelést is alkalmaztak.
Körülbelül 60 éve ismert az a jelenség, hogy a dohányosok körében jóval alacsonyabb a Parkinson-kór előfordulása. A Texas A&M Egyetem kutatói ennek okát szerették volna felderíteni.
Még teljes átoltottság esetén is lesznek olyan egészséges emberek, akiknek a szervezetében nem alakul ki immunvédelem. Dr. Kacskovics Imre írása az MTA Orvosi Tudományok Osztálya hírlevelében.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?