A Facebookon megjelent félrevezető állítások, a hideg, a félelem és a feleslegesnek gondoltság miatti érdektelenség megtette a magáét: talán néhány százan vettek részt a Független Egészségügyi Szakszervezet (FESZ) március 24-én 14 órára meghirdetett tüntetésén az egészségügyért. A Miniszterelnökséget vezető miniszter nem sokkal korábban újabb béremelést ígért.
Megrohasztja a rendszert a hálapénz és ez az egészségügyi reform gátja – mondta a Reggeli Gyorsban a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének alelnöke, aki szerint az orvosbárók befolyásolják a politikát és gátolják a reformokat.
A szeptember 1-jétől érvényes alapbéremeléssel az egészségügyben dolgozók mozgóbérelemei is nőnek, mondta az egészségügyért felelős államtitkár az M1 csütörtök reggeli műsorában.
Lesz-e olyan világ Magyarországon, hogy amikor a miniszter húga odatelefonál egy kórházigazgatóhoz, mert azonnali vizsgálatot akar, azt a választ kapja: tessék időpontot kérni, mint mindenki más? Kovácsy Zsombor egészségügyi szakjogász interjúja a 168 órának.
Életének 81. évében, hosszan tartó betegség után elhunyt Blasszauer Béla bioetikus, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Magatartástudományi és Családorvostani Intézetének tudományos főmunkatársa.
Az orvoshiány egy lehetséges megoldása, ha felkerekednek a betegek is, és elmennek az orvosaik után. Sokan tán már ettől meggyógyulnak, írja a Népszabadság.
„Ha a tény keserű, akkor keserű”. Az infektológia helyzete lesújtó hazánkban, a szakterület elhanyagolása pedig nyugtalanító hiányossága a magyar orvosképzési rendszernek – egyebek között így összegez a Medical Tribune-nek adott interjúban prof. dr. Ludwig Endre, az infektológiai szakmai kollégium elnöke, a Semmelweis Egyetem II. Számú Belgyógyászati Klinikáján működő infektológiai tanszéki csoport vezetője.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?