Megszűnt hat év után Magyarországon a veszélyhelyzet, amelyet 2020-ban a koronavírus-járvány, majd 2022-ben az orosz-ukrán háború miatt rendelt el az Orbán-kormány.
A krónikus gondozási modell alkalmazása, az ennek elvére alapuló, a hazai alapellátásban elindult Krónikus Betegségmenedzsment Program jelentősen javította a magyarországi ellátórendszer hatékonyságát.
Bár a kormány a tavaly év végi kórházi adósság teljes rendezését ígérte, a mostani kifizetésekből az látszik: nem minden intézmény jut hozzá a teljes összeghez – tudta meg a Népszava.
Pogátsa Zoltán beszélgetőpartnerei ezúttal Dózsa Csaba László korábbi helyettes államtitkár és Kósa István, a szakmai kollégium egészséggazdasági tanácsának korábbi elnöke.
Az elmúlt évben több területet is érintő paradigmaváltás következményei és tanulságai voltak terítéken a MEMT minapi konferenciáján, ahol az is kiderült, bajosan fejezhető be a kórházi informatikai rendszerek egységesítése december végéig.
A Magyar Közlöny legfrissebb számában megjelent rendeletek érintik az egészségpénztárak működését és az egészségügyi vizsgálatok elszámolását is, írja az Index.