A Texas A&M University kutatói egy mesterséges édesítőszerként alkalmazott molekula, a D-szorbitol krónikus betegségek kezelésére alkalmazott implantátumokban történő felhasználásának lehetőségeit vizsgálták ígéretes eredményekkel.
A Nature Biomedical Engineering folyóiratban jelent meg az Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne kutatóinak cikke, amelyben egy lágy auditív agytörzsi implantátum kifejlesztéséről adnak hírt. Ez ígéretes alternatíva azoknak, akiknél a cochleáris ideg túlságosan sérült a hagyományos implantátum beültetéséhez.
A BUDAPEST CRT Upgrade vizsgálat egy prospektív, multicentrikus, randomizált, fázis III. klinikai vizsgálat, mely azt a hipotézist vizsgálta, hogy a defibrillátorfunkcióval ellátott reszinkronizációs eszköz beültetésével végzett upgrade jár-e kimutatható klinikai előnnyel a reszinkronizáció nélküli ICD-implantációval összehasonlítva.
Az emberi hajszálnál 500-szor vékonyabb nanodiszkek kívülről aktiválhatók, és a most használt elektróda implantátumoknál biztonságosabban alkalmazhatók.