Vesztésre áll a drogok elleni háború, az illegális tudatmódosítók világszerte olcsóbbak és tisztábbak lettek az elmúlt húsz évben - olvasható egy friss összefoglalóban.
Az ENSZ 1961. évi Egységes Kábítószer-egyezményének 50. évfordulója alkalmából számot vetünk azzal, hogy a kábítószer-egyezmények meg tudták-e akadályozni a kábítószer-visszaéléseket, illetve mennyire akadályozták a kábítószerek gyógyászati használatát.
A drogok elleni háborút indító USA két államában úgy döntöttek a polgárok, hogy véget vetnek a marihuána tiltásának, és felszabadítják a gyógyászati szempontból aranybányának minősülő növényt a kartellek uralma alól.
Megelőző csapást mér a drogháborúban a kormány, amely az egészségügyi salátatörvényben azt javasolja, hogy ne konkrét hatóanyagokat, hanem teljes vegyületcsoportokat lehessen tiltólistára helyezni. Ezzel megakadályozná a dizájner drogok legális használatát.
A drogreformmozgalom jelenleg nagyjából ott tart, ahol a feketék polgárjogi mozgalma az 1940-es vagy a melegmozgalom az 1960-as években, állítja a legnagyobb amerikai drogreformer-szervezet elnöke.
A kábítószer-fogyasztók büntetése és a drogháború helyett érdemes lenne közegészségügyi és nem rendészeti ügyként kezelni a drogkérdést – ismerte fel az USA kormánya és az ENSZ illetékes hivatala is a latin-amerikai drogbizottság után.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?