A megfelelő programok, támogatási rendszerek, képzések és a mentorálás révén a szakdolgozók nemcsak saját egészségüket őrizhetik meg, hanem példaként szolgálhatnak a betegek és a társadalom számára is.
Digitális iker alapú orvosi és laboratóriumi robotika projektet indított az Óbudai, a Stanford és a Nemzeti Szingapúri Egyetem a HU-rizont programban.
A felnőttkori ADHD és annak kezelésére vonatkozó ismeretek és terápiás lehetőségek terén jelentős fejlődésnek lehetünk tanúi.
Február 12-13 között a spanyolországi Méridában rendezték meg JADE health (Közös fellépés az egészségért a demencia ellen) konferenciát.
A Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karán a fogorvosképzés mellett tavaly szeptemberben elindult a digitális fogászati tervező alapszak is.
Táplálkozási szokások a fókuszban: 10 év után újraindult a NutriCHEQ Egészsgéges Kisdedtáplálási program.
Pogány Ákos, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Etológia Tanszékének adjunktusa beszélt az Alfa Generáció Laborban folyó kutatásról.
Elsősorban az ápolóképzést segítő háromdimenziós, interaktív, szimuláción alapuló VR- és e-learning platformot fejlesztettek ki.
A díjjal a közfinanszírozott fekvőbeteg-ellátó intézmények kiemelkedő egészségfejlesztési munkáját ismerik el.
A digitális eszközök alkalmazása hosszú távon nem segít a kisgyerekek hisztijének kezelésében, inkább súlyosbítja az érzelemszabályozási problémákat.