A kínai Tianjin’s Clinical Research Center for Cancer és a Harvard University kutatói deep learning algoritmust dolgoztak ki ismeretlen eredetű tumorok elsődleges eredetének meghatározására, több mint 57 ezer daganatos beteg szövettani felvételei alapján. 12 különböző modellt alkottak a képek alapján, ezeket foglalja össze a TORCH.
Kutatók az Advanced Materials Interface folyóiratban megjelent cikkükben számoltak be új fejlesztésükről, egy olyan kvantitatív, rapid Covid-19 diagnosztikai tesztről, amely mindössze 15 perc alatt képes eredményt adni.
Egy indiai kutatócsoport az International Journal of Nanotechnology folyóiratban közölt cikkében a bőrrák-gyanús bőrfelületekről készített fényképek mesterséges intelligencia segítségével végzett elemzésében használt algoritmusok (döntési fa, Naive Bayes, KNN módszer stb.) hatásosságát hasonlította össze.
Egy olyan új, MI-n alapuló képelemző eljárásról számoltak be, amely mellkasröntgen felvételek alapján képes megbecsülni a beteg “szív-érrendszeri életkorát”.
Kutatók arról számoltak be, hogy az általuk kifejlesztett noninvazív magnetoenkefalográfiás képalkotó eljárás segítségével a beteg agyi aktivitásából rekonstruálhatók a kézmozdulatai.
Transzformáció zajlik a medicinában is a mesterséges intelligencia és az új technológiák hatására, kiváltképp így van ez a képalkotó eljárások esetében, ahol rendkívül dinamikusan változik a többi közt az is, hogy mit és mennyire jól látnak a radiológusok.
A La Trobe University kutatócsoportja az Alcohol folyóiratban számolt be arról, hogy szoftverük egy 12 másodperces hangfelvétel alapján képes megállapítani, hogy valaki ittas-e vagy sem.
Egy litván kutatócsoport egy olyan algoritmust készített, amely 99% feletti pontossággal képes meghatározni az Alzheimer-kór egyik lehetséges korai stádiumát, az enyhe kognitív zavart (MCI).
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?