A Hokkaido University kutatócsoportja a Scientific Reports folyóiratban megjelent cikkében arról számolt be, hogy szintetikus hidrogél és őssejtek egyidejű használatával képesek voltak agyszövetek újranövesztésére agysérülést követően.
A San Antonio székhelyű University of Texas kutatócsoportja a Science Advances folyóiratban megjelent cikkében arról számolt be, hogy egy vírusos fertőzésekhez hasonló “gyulladásos trigger” lehet az Alzheimer-kór megbízható biomarkere.
A San Diego-i Scripps Research Institute kutatói a PNAS folyóiratban megjelent cikkükben az Alzheimer-kór és az asztrociták által termelt koleszterin közötti kapcsolat pontosabb részleteit fedték fel egy új képalkotó eljárás segítségével.
A Nature-ben jelent meg a Massachusetts General Hospital kutatóorvosainak új cikke, melyben egy olyan szignalizációs útvonalat írnak le, ami segíthet az egyes neurológiai betegségek során bekövetkező agyi gyulladásos folyamatok csökkentésében.
A Washington Orvosi Egyetem kutatói több mint 150 korábbi publikáció tanulmányozásával arra keresték a választ, hogy a természetes öregedés során milyen változások tapasztalhatók a vér-agy gát szerkezetében és működésében.
Dr. Puskás László kutatócsoportjával jelenleg az Alzheimer-kór egy ígéretes, új gyógyszerjelöltjének fejlesztésén dolgozik. A Pharma Tribune interjúja.
Amerikai kutatók az asztrociták szerepének tanulmányozása során bizonyítékkal szolgáltak arról, hogy a sejtek fontos szerepet töltenek be a hosszú távú memória megőrzésében.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?