A 21. századot akkor tudjuk jól végigcsinálni, ha újra elsajátítjuk és képesek vagyunk élvezni az analóg képességeket is – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Tari Annamária.
A digitális medicina vagy telemedicina az utóbbi évtizedben az orvostudomány egyik legdinamikusabban fejlődő ágává vált. Ráadásul a szükséghelyzet Magyarországon is kikényszerítette a terület régóta hiányolt jogi szabályozását is. A pszichiátriában és a pszichoterápiában különösen sok előnyt jelentenek a digitális módszerek.
Egy, a képalkotás több mint tíz évét felölelő áttekintő tanulmányban a kutatók azt állapították meg, hogy a pozitron emisssziós tomográfia (PET) egyik módszerével pontosan és biztonságosan megállapítható a demencia, beleértve annak leggyakoribb formáját, az Alzheimer-kórt is.
Magyarországon három orvosi, egy pszichológiai és egy asztrobiológiai kutatócsoport foglalkozik az egészséget érintő, űrtudományhoz köthető témákkal, eredményeiket használhatjuk az onkológiától kezdve a szédülő betegek és a központi idegrendszeri sérülést szenvedettek diagnosztikáján és rehabilitációján át az egészségügyi intézetekben működő kiscsoportok pszichológiai monitorozásáig.
A matematika az emberi elme alkotása, egyszerre az agy és a kultúra evolúciójának a terméke – állapítja meg Csépe Valéria. A matematikai képességekről és ezek agyműködési hátteréről számol be a kísérleti pszichológia és kognitív idegtudomány kutatóprofesszora A számoló agy című cikkében.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?