A betegeknek – saját biztonságuk érdekében – a gyógyszerszedés folytatását, orvosaiknak pedig egy hónapon belüli gyógyszerváltást javasol a szakmai grémium.
Néhány év, s rá sem ismerünk a világszerte működő egészségügyi rendszerekre, akárcsak a gyógyszerhatóságok feladataira. A PharmaOnline interjúja dr. Szolyák Tamással.
Időről időre sok szó esik az orvosok és a gyógyszergyárak kapcsolatáról. E viszony egyik sajátos eleméről az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) főigazgató-helyettesét, Szolyák Tamást kérdeztük.
A gyógyszerhatóságon belüli év végi szervezeti átalakításokról közölnek ismeretetőt az OGYÉI honlapján, amiben megerősítik a MedicalOnline korábbi értesüléseit.
A betegségek helyett az egészségre koncentráló egészségügyi rendszert alakítanának ki a jövőben uniós projektek eredményeire támaszkodva – derült ki az ÁEEK hétfői háttérbeszélgetésén.
Az év végével részben megújul az OGYÉI felső vezetése: Nagy Szilárd és Szolyák Tamás főigazgató-helyettesként dolgoznak a gyógyszerészeti hatóságnál, az ÁNTSZ-nél pedig úgy tudják, valóra válhat Szentes Tamás álma is.
Szektorokon átívelő, új szemlélet vezethetné ki a kátyúból a (nép)egészségügyet – derült ki a NEFI keddi konferenciáján, bár egyelőre az erőforrás minisztériumba zsúfolt tárcák között sem sikerült szinergiát teremteni az elmúlt öt évben.
Népegészségügyi szemléletű közösségi alapellátás – nagyjából ezekkel a szavakkal foglalható össze, milyen irányba mozdítanák tovább a mára önmagát túlélt háziorvosi rendszert.
Mind ágazati, mind népegészségügyi programnak kevés a kormány által nemrégiben elfogadott „Egészséges Magyarország” címet viselő stratégia hangzott el egy szerdai szakmai konferencián.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?