A szakmai kollégium egészséggazdász tagozata arra kéri az egészségügyért felelős államtitkárt, hogy kezdjék újra az egészségügyi szolgáltatások újraosztásának tervezését, közli a Népszabadság.
Több egészségügyi szakmai szervezet közös nyílt levélben Orbán Viktor miniszterelnöktől kért mentességet a közszférában alkalmazandó nyugdíjpolitikai elvekről rendelkező kormányhatározat alól.
A MedicalOnline információi szerint eldőlt: januártól csak azokat a szakrendelőket veszik „állami gondoskodásba”, amelyek tulajdonosa ezt kifejezetten kéri. Mindebben nyilvánvalóan szerepet játszott a miniszteri tanácsadók államosítást ellenző állásfoglalása is.
A Szakmai Kollégium Menedzsment és Egészséggazdaságtan Tagozat és Tanács együttesen állást foglalt az egészségügyi technológiák befogadáspolitikai rendszerének hiányosságairól.
Veszélyeket rejt az egészségügyben azoknak az intézkedéseknek a megvalósítása, amelyeket nem az Egészségügyért Felelős Államtitkárság kezdeményezett, de megvalósulásukkal átírnák az eddigi egészségügyi modellt.
Véglegessé vált a szakmai kollégium tagjainak nevét tartalmazó lista, így már nem csak a tagozatok vezetői, mostantól a tanácsadó testületbe delegált szakértők személye is nyilvánossá vált. Először a MedicalOnline portálon böngészhetik a szakmai kollégium tagjainak teljes névsorát.
Apróbb késéssel, de lezárultak a jelölések az új szakmai kollégium tagozataiba és tanácsadó testületeibe, Szócska Miklós államtitkár így április 26-án közzé tette, kik azok, akiket felkér az új tanácsadó grémium 60 tagozatának tagjai közé. A tanácsadó testületekbe a szakmai szervezetek delegáltak a MOTESZ koordinálásával.
Végső formát öltött a szakmai kollégiumról szóló új minisztériumi rendelet, amely a tervek szerint március első napjától lépne hatályba. A tárca által diktált sebességre mi sem jellemzőbb, mint hogy alig két hét alatt rajthoz kellene állnia a kollégiumot alkotó 180 fős tagozatnak, illetve a közel 600 szakembert tömörítő tanácsadó testületeknek.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?