Időnként ugyan ebbe is belepiszkál a politika, de mégis van az egészségügyi ágazatnak egy megalapozott szakmai koncepció mentén professzionálisan szerveződő projektje, a Cserháti Péter nevével fémjelzett Egészséges Budapestért Program.
Kevesebb, mint két hónap alatt állást találnak a Semmelweis Egyetemen végzett szakemberek – egyebek mellett ez is kiderül a közelmúltban végzett diplomás pályakövetési kutatásból, amely csak egy eszköze a régi hallgatókkal való kapcsolat szorosabbra fűzésének. A Semmelweis Egyetem több mint 240 éves fennállása alatt százezer diplomát adott ki, s most minden „öregdiákját” vendégül látja a november 25-i Alumni Találkozón.
Kevesebb aktív kórházi ágyra lenne szükség, ha több modern diagnosztikus eszköz állna a hazai gyógyítók rendelkezésére. Ám most minden a pénzügyi túlélésről szól, nincs se idő, se energia, se anyagi lehetőség azon munkálkodni, hogy némi átgondolt ráfordítással a kasszának olcsóbbá, a betegnek pedig elviselhetőbbé tegyük a gyógyítás-gyógyulás útját. De azért pénz nélkül is van mit tenni: kihozni például a raktárból az évek óta ott porosodó CT-t.
Apróbb késéssel, de lezárultak a jelölések az új szakmai kollégium tagozataiba és tanácsadó testületeibe, Szócska Miklós államtitkár így április 26-án közzé tette, kik azok, akiket felkér az új tanácsadó grémium 60 tagozatának tagjai közé. A tanácsadó testületekbe a szakmai szervezetek delegáltak a MOTESZ koordinálásával.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?