Novembertől kötelező minden ellátási eseményről adatot szolgáltatni az Elekronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térnek (EESZT), addig azonban számos teendőjük van még az intézményeknek, az orvosoknak és az informatikusoknak. Nem véletlen, hogy hétfőn országos road-show-ra indulnak az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) szakértői.
A mindennapi gyógyítási gyakorlat ma már elképzelhetetlen a magas szintű informatikai háttér, az erre épülő szofisztikált berendezések és az információtechnológiai bázist rutinszerűen használó, felkészült szakembergárda nélkül. A betegellátást javító, az orvos-beteg kapcsolatot kiegészítő telemedicina az egészségügy megkerülhetetlen útja: olyan lehetőség, amellyel élnünk kell, ha lépést akarunk tartani a világ rohamléptékű fejlődésével.
Bár hazánkban még nincs túl sok magyar nyelvű egészségügyi mobil alkalmazás, egyre többen letöltik az egészséggel, gyógyszerekkel összefüggő applikációkat.
Bár a szakemberek felkészültek, jelenleg csupán modellek szintjén alkalmaznak hazánkban a krónikus betegségek menedzseléséhez szükséges telemedicina rendszereket. Az Egészségügyi Elektronikus Szolgáltatási Tér év végére tervezett indulásával az ágazatnak viszont lehetősége nyílhat arra, hogy a „közösbe illessze” ezeket a rendszereket, miként arra is, hogy a különféle orvosi szakmák elkészítsék saját regisztereiket.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?