Az orosz erők ismét megrongálták a csernobili atomerőművet és a közelében fekvő Szlavutics várost ellátó villamosvezetéket, nem sokkal azután, hogy ukrán szakemberek megjavították.
Leállt a Csernobili atomerőmű, ami az ott tárolt radioaktív anyagok lehűlésével és végső soron radioaktív szivárgással fenyeget – közölte az ukrán kormány hírét a 24.
Az urándúsítás Teherán általi újraindítása miatt a Roszatom, szennyeződés veszélyére hivatkozva, felfüggesztett egy orvosi izotópprojektet Irán fordói nukleáris erőművében.
Júniustól a Péterfy Sándor utcai Kórházban működő Affidea központ is bekerül az uniós sugárdózisreferencia-értékek meghatározására elindított 33 hónapos EUCLID-programba.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség, az Országos Atomenergia Hivatal, valamint több nukleáris biztonsági hatóság és intézet szerint is elenyésző az egészségügyi kockázata a radioaktív szennyeződésnek.
A FAO, mint az állategészségügyért és növényvédelemért felelős ENSZ-szervezet támogatást nyújthat az emberi és környezeti szempontokat is figyelembe vevő célzott intézkedésekhez a Zika-vírus ellen
Mire jó a jód és mire jók a mesterségesen előállított jódizotópok, amelyek közül most az egyik, az atommaghasadás leggyakoribb radioaktív termékeként ismert 131-es izotóp enyhén emelkedett koncentrációban van jelen légterünkben?
Valószínűleg egy budapesti intézet volt a forrása az Európa több országában mért megemelkedett jódizotópszintnek – közölte csütörtökön a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ). Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szerint viszont nem a csillebérci izotópgyár okozta a rádioaktív sugárzást.
A Csillebércen működő izotópgyár kéményén keresztül hónapokon át az elvártnál nagyobb mértékben szökött a jód-131 izotóp – tudatta az Izotóp Intézet Kft. cégvezetője csütörtökön, azt hangsúlyozva, hogy a lakosság egészsége nincs veszélyben.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?