A vezető személye eldőlt: Ónodi-Szűcs Zoltánt nevezte ki Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a GYEMSZI élére. A kérdés már csak az, mi lesz a sorsa a korábban nem egyszer kisgömböcnek titulált gigaintézménnyel.
Az egészségügyi államtitkárság sikere és kudarca Szócska Miklós államtitkár jövőbeni kommunikációs teljesítményének függvénye – írja a 2012-es évről szóló elemzésében az IDEA.
Rövid távon az erős kezű központi irányítással nyerhet az egészségügyi szektor, amennyiben ez a racionalizálást jelenti, hosszabb távon azonban meg kell maradnia a helyi hatásköröknek, minisztériumi szinten pedig erős szabályozói szerepnek kell érvényre jutnia - állapítja meg egyebek között az Intézet a Demokratikus Alternatíváért (IDEA) legújabb elemzése.
Május elsejével, az EMKI, az ESKI, az OGYI, az ETI és az OSZMK összeolvadásával állhat fel a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI).
Valószínűleg technikai hibák következtében, olyan megfogalmazások kerültek az új Alkotmány tervezetének szövegébe, amelyek korábban meglévő, az egészséghez, egészségügyi ellátáshoz köthető jogokat csorbítanak. Ha azonban a szövegen nem változtatnak, akkor esetleg csak akkor derül ki, hogy mindez mekkora gondot okoz, amikor az alaptörvényt már nem lesz egyszerű módosítani.
Megkezdi korábban ígért országjárását az egészségügyi szakállamtitkár és csapata. A körút során találkoznak minden egyes intézményvezetővel, az intézménytulajdonosokkal valamint az adott terület országgyűlési képviselőivel. Minden este egészségügyi fórumot tartanak, amelyen számítanak a háziorvosokra, a járó- és fekvőbeteg ellátásban résztvevő orvosokra és szakdolgozókra, valamint gyógyszerészekre.
Miközben Szócska Miklós élvezi a szakma támogatását a Semmelweis Terv megvalósításában, addig a Népszava szerint a kormánypártok önkormányzati prominensei a szemetesben látnák a vitairatot.
Az állam nem a rosszul vezetett, eladósodott intézmények ledobó helye – ezt Szócska Miklós Egészségügyért Felelős Államtitkár mondta el a Népszabadságnak adott interjújában, melyben többek között a Semmelweis tervről és az egészségügyi intézmények esetleges államosításáról is beszélt.
Gaál Péter, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Intézetének tanára szerint igen. Arra voltunk kíváncsiak, mit gondol az a szakértő, aki eddig csak oktatta, tavasztól viszont már Szócska Miklós kabinetjének külsős tagjaként a gyakorlatban is kipróbálhatja: mit bír ki az elmélet a kormányzati egészségpolitikában.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?