Miért veszítheti el a hatásosságát egy terápia? Meddig érdemes SM gyógyszert szedni? Ezeket a kérdéseket is körbejárja az új Multiplex Magazin.
Gyulladásos bélbetegség, sokízületi gyulladás, pajzsmirigybetegség, depresszió, fertőzések is gyakrabban fordulhatnak elő sclerosis multiplexes betegeknél.
Egymás között és még az orvosnál is gyakran tabu a daganatos betegség fizikai és lelki következményei miatt háttérbe szoruló intimitás.
A sclerosis multiplex akkor is rosszabbodhat, amikor egy betegnek nincsenek új panaszai – hívja fel a figyelmet a Multiplex Magazin.
17 hazai SM-szakértő által kialakított, 8 pontból álló konszenzusajánlást fogadtak el a hullámzó kórformájú (relapszáló-remittáló) SM kezeléséről.
Az SM a háttérben lappangó módon is károsítja az agyat és a gerincvelőt, ezért fontos a rendszeres orvosi kontroll – írja a Multiplex Magazin.
Egy országos felmérésből kiderült: az SM betegek jelentős részénél előfordult már, hogy nem számolt be kezelőorvosának valamilyen tünetről.
Mozgáskorlátozottsággal, tartós ápolási szükséglettel élőknek nyújt segítséget a kötet. A könyv ingyenesen letölthető az internetről is.
A mai sugárterápiás berendezések jóval kevesebb mellékhatást okoznak, mint az évtizedekkel ezelőtt használt eszközök, írja a Rákgyógyítás.
A gyermekkorban diagnosztizált SM mellett a Multiplex Magazin ír arról is, hogyan haladhat előre úgy a betegség, hogy nem okoz tüneteket.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?