Jövőre az ötödéves orvostanhallgatók már kötelező tantárgyként tanulják a rehabilitációt az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetben eltöltött gyakorlat keretében.
Apróbb késéssel, de lezárultak a jelölések az új szakmai kollégium tagozataiba és tanácsadó testületeibe, Szócska Miklós államtitkár így április 26-án közzé tette, kik azok, akiket felkér az új tanácsadó grémium 60 tagozatának tagjai közé. A tanácsadó testületekbe a szakmai szervezetek delegáltak a MOTESZ koordinálásával.
Döntött az egészségügyért felelős államtitkár, és megnevezte azt a 11 embert, akik a jövőben együtt dolgoznak majd egy hatékonyabb szakmai kollégiumi rendszer kidolgozásán. A bizottság élére Szócska Miklós két társelnököt jelöl, egyikük a szakmát, a másik politikát képviseli. A MedicalOnline ezúton teszi közzé a testület tagjainak nevét.
Neves szakemberek arra kérik a pénzügyminisztert, hogy az egészségügyi közkiadások tervezésekor vegye figyelembe, hogy a magyar népesség egészsége sokkal rosszabb, mint a hasonló fejlettségű országok lakosságáé, és ezért nagyobb arányú közkiadások lennének indokoltak. Azt javasolják továbbá, hogy a csökkentés helyett fektessenek be az egészségügybe, amint azt a nálunk fejlettebb országok teszik. A befektetés eredményeképpen a jelenlegi 7%-ról akár 10%-ra is nőhet a szektorban foglalkoztatottak aránya, és a 2008-as 4%-ról 11%-ra, a fejlett EU tagországok szintjére emelkedhet a szektorban előállított GDP részaránya.
A Magyar Köztársaság elnöke – a miniszterelnök előterjesztésére – nemzeti ünnepünk, március 15-e, az 1848– 1849-es forradalom és szabadságharc kezdetének, a modern parlamentáris Magyarország megszületésének napja alkalmából
Széchenyi-díjat adományozott dr. Falus András akadémikus professzornak, immunológusnak, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézet igazgatójának, egyetemi tanárnak és dr. Szegedi Gyula immunológus professzornak, akadémikusnak, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar III. Számú Belgyógyászati Klinika egyetemi tanárának. A Széchenyi- díjat megosztva kapta: dr. Katona Ferenc állami díjas fejlődésneurológus professzor, az orvostudomány doktora, a Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézet címzetes egyetemi tanára, valamint dr. Kullmann Lajos, az orvostudomány kandidátusa, az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet főigazgató főorvosa, címzetes egyetemi tanár.
A Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztje kitüntetésben részesült: dr. Molnár Péter professzor, az orvostudomány kandidátusa, a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Általános Orvostudományi Kar Magatartás-tudományi Intézetének igazgatója; dr. Vécsei Vilmos professzor, a bécsi Wilhelminenspital Egyetem Baleseti Sebészeti Klinikájának igazgatója, tanszékvezető egyetemi tanár, a Magyar Traumatológus Társaság és a Magyar Orthopaed Társaság tiszteletbeli tagja; dr. Fischer Emil professzor, a Pécsi Tudományegyetem egyetemi tanára, az orvostudomány doktora; dr. Lonovics János professzor, a Szegedi Tudományegyetem tanszékvezető egyetemi tanára, az orvostudomány doktora és dr. Szabó Csaba, a Semmelweis Egyetem Technológiai Transzfer Iroda igazgatója, az orvostudomány doktora.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?