A HUN-REN KOKI kutatóinak eredményei nagy jelentőséggel bírhatnak a szkizofrénia, az epilepszia vagy az Alzheimer-kór kutatásában.
A HUN-REN KOKI kutatói feltárták a mikroglia sejtek szerepét a Covid-19-cel összefüggő agyi károsodás kialakulásában.
A HUN-REN KOKI kutatói a pajzsmirigy alulműködés kezelésére alkalmazott tiroxin agyi hasznosulásának új mechanizmusait fedezték fel.
Bármely faj idegsejtjeinek azonosítására és teljes RNS-készletének meghatározására alkalmas új eljárást dolgoztak ki a HUN-REN KOKI kutatói.
Magyar kutatók jelentős új felfedezésekkel gazdagítják a kisspeptin idegsejteknek szerepének megértését a szaporodás agyi szabályozásában.
Az agy jutalmazó rendszerében szerepet játszó, eddig ismeretlen agytörzsi területet fedeztek fel a HUN-REN KOKI kutatói.
Olyan új agyi mechanizmusra mutatnak rá, amely terápiás lehetőségeket nyithat a stresszhez kapcsolódó problémák kezelésében.
A magyar fejlesztésű 3D-lézerpásztázó mikroszkóp segítségével elsőként sikerült élő állatban másodpercek töredéke alatt, az emberi hajszálnál százszor vékonyabb struktúrákban megfigyelni az emlékek megszületését.
A HUN-REN Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet kutatói megfejtették, hogyan tudnak az idegsejtek egységes jeleket küldeni egymásnak.
A fejlesztés új távlatokat nyit az agyműködés kutatásában és a látást helyreállító agy-számítógép interfészek fejlesztésében.