Korra és nemre való tekintet nélkül egyre többen vásárolnak és használnak étrend-kiegészítőt – hangzott el többek között a Pharma Tribune étrend-kiegészítőkről szóló konferenciáján.
A magyarok többsége hatásosabbnak tartja az alternatív gyógyítási formákat, mint a hivatalos orvostudományt, nem igazán szereti a gyógyszergyárakat, és szilárdan hisz akár többszörösen megcáfolt egészségügyi téveszmékben is.
Közel két évtizede figyelmeztetnek a gyógyszerreklám végén a kockázatokra és mellékhatásokra, ám hamarosan változik a közismert szlogen, közli a PharmaOnline.
Több mint két éves fejlesztési folyamat végére került pont, amelynek célja minél kompetensebbé tenni az állami fenntartású egészségügyi rendszert arra, hogy a jelenleginél is több klinikai vizsgálat helyszínéül szolgáljon – közölte a PharmaOnline.
Az Európai Gyógyszergyártók és Egyesületek Szövetsége (EFPIA) a gyógyszeripar és az egészségügyi szakemberek és egészségügyi szolgáltatók/szervezetek anyagi kapcsolatának átláthatóvá tételére új önszabályozó irányelvet vezet be Magyarországon is. A transzparencia kódex előírása nem csak az orvosok és a gyógyszergyártók kapcsolatára vonatkozik, a szakdolgozók is érintettek.
Várhatóan télen vagy 2015 tavaszán kerül az Európai Parlament elé az üzleti titok védelmét szolgáló irányelv, amelyet a tagországoknak két éven belül kell jogrendjükbe iktatniuk.
Lesz előrelépés az egészségügy(iek) helyzetében? – teszi fel a reményeiket firtató kérdést a VG érdekképviseleti vezetőknek, valamint az ágazattal foglalkozó szakértőknek.
Az elmúlt öt vaklicit nyomán ezerrel csökkent a támogatott gyógyszerek száma, s mintegy 30 olyan cikkcsoport van, amelyben csak egyetlen gyógyszer található – írja a napi.hu.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?