Az elmúlt húsz év az egészségügy számára a beváltatlan ígéretek időszaka volt. Várható-e fordulat most, hogy kormányprogram híján már hazugságok sincsenek?
Kuruzslás és közokirat-hamisítás miatt emelt vádat a Hevesi Járási Ügyészség egy nő ellen, aki négy és fél éven át kezelt betegeket Egerben és Tiszanánán.
A tarnabodi csecsemőtragédiát nem csak a bíróságnak kell feldolgoznia; a szakma azon vitatkozik, rendszerhiba mutatkozott-e meg Egerben vagy egyedi szerencsétlenség – írja a NOL.
Itt mindenkinek egy irányba kell húzni – vagy legalábbis kellene. Csakhogy egy egyetemi klinikai főgyógyszerész székéből szemlélve az eseményeket, úgy tűnik, ma nem ez történik a hazai egészségügyi ellátórendszerben. Dr. Botz Lajost, a kórházi gyógyszerészet egyik legismertebb és legelismertebb tekintélyét arra kértük, hogy értékelje az elmúlt négy év eseményeit.
Méltánytalannak tartja az egri Markhot Ferenc kórház helyzetét Pócs Alfréd, az orvosi kamara megyei elnöke, aki egykor az „egri kóházvédők” egyik vezetője volt – írja a NOL.
A körmendi kórház korábbi üzemeltetőjének nem kell visszaadnia azt a több mint százmillió forintot, amit az egészségpénztár akart tőlük visszaszerezni – írta az MTI.
Ma a főorvosok saját belső hitük, ízlésük, szakmai meggyőződésük alapján döntenek a járulékfizetés ellenében járó szolgáltatási alapcsomag határairól, arról, ki milyen és mennyi kezelést kaphat – véli Lantos Csaba, akit a Medical Tribune arra kért, elemezze a köz-és magán-egészségügyi ellátórendszerben rejlő lehetőségeket.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?