Takács Péter elmondta, hogy több fővárosi egészségügyi intézménynek részesülnie kellene a felzárkózási és helyreállítási alap forrásaiból.
2016 és 2021 között rendre nagyobb értékben végeztek építőipari munkákat sportcsarnokon, mint kórházakon, derül ki a G7 összeállításából.
A WHO, a családtámogatás, a kábítószerek és a fővárosi Szent János Kórház is szerepelt a T. Ház témái között a parlamentben.
A kórház nem szerződik a beteggel és nem hozzá folyik be a pénz, ezért a gyakorlat nem is törvénytelen, közli az RTL riportja nyomán a Népszava.
Az orvostudományi kutatásokról szóló törvénymódosítási előterjesztés tárgyalása is napirenden volt kedden este az Országgyűlésben.
Takács Péter a Partizánnak adott interjút Orosházán, amelyről a Mandiner számolt be. Az államtitkár kijelentéseire később reagált a MOK.
A járóbetegeket a jövőben is helyben látják el, csak a műtéteket végzik a gyulai kórházban, közölte BM egészségügyi államtitkára.
A kórházakban hagyott csecsemőkről is kérdezték a kormány tagjait hétfőn az Országgyűlésben. Az azonnali kérdések között az egészségügyi átalakításokról is szó volt.
A kormány érvelése feltűnően elbeszélt minden követelés mellett, ami a MOK részéről a tüntetést megelőző kampányban elhangzott, írja a Mérce.
Legalábbis erről beszélt az Országgyűlés népjóléti bizottságának ülésén a szakállamtitkár a Népszava szerint.