Az USA-ban óriási verseny folyik az öregedés ellenes kezelések kifejlesztése területén, és számos bizarrnak tűnő próbálkozás kecsegtet eredménnyel, írja az OTSZ Online.
Május elején 150 genetikus, jogász, mérnök, bioetikus és kormánytisztviselő gyűlt össze titokban a Harvard Medical Schoolban, és a kiszivárogtatott információk szerint arról tárgyaltak, hogy a következő tíz év során mesterséges emberi genomot akarnak létrehozni.
Egy kórkép, amiről kevesen hallottak, és sokunk elképzelni sem tudja: afantázia. Az érintettek egy része addig nem is tudja, hogy nincs képzelete, amíg nem hall arról, hogy ez lehetséges.
A brit hatóság a hét elején zöld utat adott az új londoni orvosbiológiai intézet kérelmének, hogy kutatási célból génmódosítási kísérleteket végezhessen emberi embriókon. Az engedély sok vitát kavar, írja a Népszabadság.
Az élő és a digitális világ közti vonal egyre halványul és közel az idő, mikor ez teljesen eltűnik – mondta a genetika Darth Vaderének nevezett Craig Venter a Népszabadság tudósítójának a Dublinban rendezett Euroscience Open Forumon.
Megszületik-e 2012-ben az első teljesen mesterséges sejt? A baktériumok háziasításával foglalkozó magyar kutató szerint még nem, de nem is lenne sok értelme – írja az [origo].
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?