VR Health Champions néven 7,8 millió eurós program indult, hogy felgyorsítsa a virtuális (VR) és kiterjesztett valóság (AR) technológiák bevezetését az egészségügyi ellátásban Európa-szerte. A program keretében 8 uniós tagállamból 18 partner – köztük a magyar Syreon Kutatóintézet – tömörül 9 regionális ökoszisztémába, hogy célzott támogatást nyújtson öt kiválasztott kkv-nak.
Az első félévi adatokat elemezve jó esély van arra, hogy a máj- és a vesetranszplantációk száma ismét elérje, akár meg is haladja a pandémia előtti szintet.
Másodszorra adott otthont Budapest a „Brano” International Symposium for Innovations and New Treatment Strategies in Heart Failure című nemzetközi szívelégtelenség szimpóziumnak.
A rohamosan fejlődő 3D-nyomtatási technológia az orvostudomány területén is egyre terjed: alkalmazása az orvostechnikai eszközgyártóktól a kórházakon, orvosokon, kutatóorvosokon át egészen az egyetemi oktatókig mindenki számára előnyökkel jár.
Az additív gyártástechnológia (3D-nyomtatás) kezdi megtalálni szerepét az egészségügyben. Hogy pontosan hol tartanak, arról dr. Kovács Norbert Krisztiánnal, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Polimertechnika Tanszékének adjunktusával beszélgettünk.
Immár a Semmelweis Egyetem online Core Facility rendszerében is elérhető, akadémiai és ipari együttműködések kiszolgálására alkalmas 3D bionyomtató struktúra állt fel az egyetemen.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?