A University of New South Wales mérnökei az Advanced Science hasábjain számoltak be új fejlesztésükről, egy olyan lágy robotról, amely endoszkópos úton képes az élő szervezet belsejében 3D bionyomtatást végrehajtani.
Immár a Semmelweis Egyetem online Core Facility rendszerében is elérhető, akadémiai és ipari együttműködések kiszolgálására alkalmas 3D bionyomtató struktúra állt fel az egyetemen.
Személyre szabott orvosláson az egészségügyi szakemberek egyre inkább a DNS-alapú terápiát értik. A GyártásTrend cikke a némileg háttérbe szoruló megközelítésekkel foglalkozik.
Sokan már a világméretű szervhiány megoldásáról, sőt az ember teljesítőképességének javításáról vizionálnak, számos kérdés azonban még megoldásra vár a 3D vagy a lézer vezérelte bionyomtatás háza táján. És persze nem kerülhetők meg az etikai kérdések sem
A testen kívül növesztett szövetek és szervek előállítása 3D bionyomtatással vagy más eljárásokkal már nem a science fiction mesék világa – írja a Népszabadság.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?