A Dél-pesti Centrumkórház – Országos Hematológiai és Infektológiai Intézetében kialakították a legkorszerűbb sejtterápiás eljárás, a CAR-T kezelés szakmai feltételeit.
A molekuláris patológia utóbbi években tapasztalt robbanásszerű fejlődésének következtében az új, korszerű molekuláris vizsgálóeljárások az onkohematológiai kórképek diagnosztikájának, valamint az optimális kezelési stratégiák megtervezésének kihagyhatatlan elemévé váltak.
In vitro körülmények között, rágcsáló-xenograftmodellekben kimutatták, hogy a CLL-sejtek túlélése és növekedése az aktivált CD4+ T-sejtek működésének függvénye.
A Linköpingi Egyetem kutatói a PNAS folyóiratban számoltak be felfedezésükről, miszerint a TET2 tumorgátló gén az akut limfoblasztos leukémiában szenvedő gyermekek túlnyomó többségénél csendesedik.
A Science Translational Medicinefolyóiratban megjelent cikkben arról számoltak be, hogy genetikai vizsgálatokkal a limfoblasztos akut leukémia új csoportjait különítették el, és egyes típusok ellen hatásos kezelést is alkalmaztak.
Géneditálással meggyógyították egy csecsemő leukémiáját – jön sorban a többi rák?, kérdezi a New Scientist cikkírója. Ami egyelőre biztosnak tűnik, az az, hogy a módszer kombinációban szolid tumorok ellen is bevethető lesz.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?