Az Index szerint már az emberes űrrepülések kezdete előtt tudták az űrkutatók, űrorvosok, hogy a világűrben az asztronautákra ható súlytalanság számtalan módon hat szervezetük működésére.
Az asztronauták sportolási kedvét pozitívan befolyásoló robot edzőt fejlesztenek a Bielefeldi Egyetem tudósai. Céljuk, hogy mesterséges intelligenciájú rendszereket szociális interakciós képességekkel lássanak el.
Második űrrepülése alkalmával is számos tudományos és technológiai kísérletet végez Charles Simonyi a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetén. A magyar származású űrturista az első a világon, aki immáron második alkalommal repülhet civilként a világűrbe. Legfontosabb kísérlete a Magyar Űrkutatási Iroda által szervezett, és a KFKI Atomenergia Kutatóintézet, valamint a moszkvai Orvosbiológiai Kutatóintézet számára végrehajtott „Simonyi-Pille-2” lesz.
A NASA jelentése szerint mintegy 21 ezer tonna metán került a Mars légterébe 2003-ban. A gáz 2006-ra jórészt eltűnt és egyelőre a tudósok sem tudják pontosan, mi állította elő. A Földön a metán az élőlények mellékterméke.
Két hónap késést követően február 7-én, magyar idő szerint 20 óra 45 perckor a floridai Kennedy űrközpontból útjára indult az Atlantis űrrepülőgép. Rakterében helyezték el az európai fejlesztésű Columbus laboratóriumot, amelyben októbertől az MTA Pszichológiai Kutatóintézet Űrkutató Csoportja által kifejlesztett kísérleteket végeznek majd az űrhajósok. A NASA eközben már jelölteket toboroz új asztronauta osztályába - 2015-ben várhatóan ők vezetik majd az Orion űrhajót.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?