Amerikai kutatók összefüggést tártak fel PFAS anyagok ivóvízben való jelenléte és bizonyos ráktípusok kockázata között, írja a Portfolio.
Az EB javaslatot készül beadni arra vonatkozóan, hogy betiltsák az örökéletű vegyi anyagok használatát a fogyasztási cikkekben, közli az Economx.
A PAN Europe nevű szervezet 36 csapvízmintából 34-ben, míg a 19 palackozott vízből 12-ben talált az egészségre káros trifluorecetsavat, írja a hvg.hu.
A CDC tanulmánya szerint a legtöbb esetben a legionella volt a közüzemi vízrendszerek miatt kitört járványok okozója, közli az ATV honlapja.
Az étkezési kultúra megváltoztatása segítheti a fenntarthatóságot a WWF legfrissebb, Közép-Európában végzett felmérése szerint.
A Qubit szerint 18 népszerű amerikai kontaktlencsemárka termékeiben mutattak ki extrém magas PFA-koncentrációt.
100 európai civil szervezet sürgősen felszólítja az EU tagállamait és az Európai Bizottságot, hogy 2025-ig tiltsák be az összes PFA-vegyületet a fogyasztási cikkekben.
Az esővíz ma már a Föld minden pontján túl szennyezett ahhoz, hogy emberi fogyasztásra alkalmas legyen.
Egy nagyszabású tanulmány szerint a környezet vegyi szennyezése felerősíti a globális elhízást – számol be a The Guardian nyomán a Portfolio.
Összefüggést mutattak ki a vérben felhalmozódott mérgező anyagok, és a lisztérzékenység (cöliákia) fokozott kockázata között fiataloknál.