Az SZTE Általános Orvostudományi Kar Tanácsa szerdán nagy többséggel Vécsei László professzort, az MTA rendes tagját, a szegedi Neurológiai Klinika vezetőjét választotta dékánná – értesült a SZEGEDma.hu.
A Szegedi Tudományegyetem orvoskarának dékáni tisztségét 2003 óta Benedek György professzor, az Élettani Intézet vezetője töltötte be. Dékáni pályázatot az idei esztendőben Vécsei László akadémikus, a Neurológiai Klinika első embere, valamint Palkó András professzor, a Radiológiai Tanszék vezetője, a tudományos és nemzetközi kapcsolatok rektorhelyettese nyújtott be.
Az ÁOK Tanácsa szerdán tartotta dékánválasztó ülését, ahol nagy többséggel Vécsei Lászlót választotta meg a fakultás élére.
Vécsei László (1954) 1979-ben szerzett általános orvosi diplomát Szegeden. Először a szegedi Kórélettani Intézetben, majd 1984-től 1993-ig a pécsi orvosegyetem Neurológiai Klinikáján dolgozott. 1993-tól a SZOTE (majd Szegedi Tudományegyetem) Neurológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanára. Az orvostudományok kandidátusa (1986), a svédországi Lundi Egyetem doktora (1989) az MTA doktora (1992), 2001-től a Magyar Tudományos Akadémia levelező, majd 2007 óta rendes tagja. Több ízben vett részt tanulmányutakon Németországban, Svédországban, az Egyesült Államokban, Hollandiában, Olaszországban, Finnországban és Kínában.
Számos társaság elnöke, bizottságok tagja, szaklap főszerkesztője, aktív gyógyító, kutató, oktató. Jelenlegi tisztségei többek között: az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság (SZAB) alelnöke, az MTA Orvosi Tudományok Osztálya elnökhelyettese, az MTA Orvosi Tudományok Osztálya Klinikai Idegtudományi Bizottság elnöke, a Magyarországi Fájdalom Társaság tiszteletbeli elnöke, a Neurológiai Szakmai Kollégium elnöke, a Szakmai Kollégiumok Elnöki Testületének (KET) elnöke.
A bántalmazott gyermekek védelme érdekében kiemelt fontosságú az esetek korai felismerése, a védő intézkedések mielőbbi megtétele. Könyv célja, hogy...
Orbán Viktorra égető szükségünk van. Vagy talán nem is rá, hanem arra az Orbán Viktor-képre, amit a stábjával együtt professzionálisan alkotott meg,...
Popovics Péter a családjával együtt 10 évet élt Japánban, és Yokohamában (Fukushimától 180 km-re) élte át a 2011 márciusi történelmi földrengést, melynek következményei gyökeresen megváltoztatták mindannyiuk életét. Az emlékirat egyrészt a szerző gyerekeinek nyújt magyarázatot a család gyökereire, másrészt pedig feldolgozza családjuk azon megpróbáltatásait, melyekre a fukushimai atomerőműbaleset következtében az események sodrása nem adott lehetőséget. A könyv központi része a földrengés napjától számítva napi bontásban mutatja be a katasztrófa kibontakozásával párhuzamosan a velük történteket mindaddig, amíg el nem hagyták Japánt.
Nyelv: magyar...