Áttekintik az egri kórház robotsebészeti fejlesztési igényét
Áttekintik az egri Markhot Ferenc kórház robotsebészeti fejlesztési igényét. ígérte a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára pénteken Egerben, a kórház urológiai osztálya számára vásárolt műszer átadásakor.
Takács Péter úgy fogalmazott: az igényt "igyekszünk áttekinteni", hiszen a jövőben ilyen kiváló fejlesztésekkel lehet továbblépni. Itt, Egerben sincs lehetetlen, meglátjuk, hogy az anyagi lehetőségeink hogyan alakulnak a megvalósításhoz, fűzte hozzá a kórház főigazgatója, Stankovics Éva által megfogalmazott fejlesztési igényre reagálva.
Az államtitkár abból az alkalomból érkezett Egerbe, hogy a Heves Vármegyei Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet több mint 150 millió forint értékben - az urológiai osztály számára - csúcskategóriás műszereket vásárolhatott.
Takács Péter kifejtette: az észak-magyarországi régió speciális helyzetét az adja, hogy nincs orvosi egyetem a térségben.
A magas progresszivitású ellátásokat azonban egyetem hiányában is meg kell valósítani. Ezért is értékelhető nagyra az urológiai osztály fejlettsége, az itt folyó szakmai munka és az osztályvezető főorvos iskolateremtő képessége - mondta.
Az egészségügyi államtitkár örömét fejezte ki, hogy a most átadott az eszközök jó helyre kerültek.























