A Semmelweis Egyetem teljeskörűen együttműködik a nyomozó hatóságokkal
A Semmelweis Egyetem teljeskörűen együttműködik a nyomozó hatóságokkal, közölte az intézmény csütörtök reggel a honlapján, miután szerdán rendőrségi intézkedés történt az egyetem belgyógyászati és hematológiai klinikáján.
A közlemény szerint a rendőrség szerdán 14 órakor jelent meg a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Hematológiai Klinikáján. Az érintett intézmény vezetőjének tájékoztatása szerint a rendőrségi intézkedés egy klinikai vizsgálattal összefüggésben indult nyomozáshoz kapcsolódik.
Közölték, a Semmelweis Egyetem teljeskörűen együttműködik a nyomozó hatóságokkal, de a folyamatban lévő eljárásra tekintettel az egyetemnek jelenleg nem áll módjában további tájékoztatást adni.
A portfolio.hu szerdai információi szerint a Készenléti Rendőrség nagy erőkkel vonult ki a Semmelweis Egyetem belső központi épületéhez. Megkeresésükre az ORFK Kommunikációs Szolgálata megerősítette a kivonulás tényét, és közölték, hogy folyamatban lévő büntetőeljárással függ össze a hatósági cselekmény.
Az egészségügyi miniszter nem sokkal korábban a Facebookon azt írta: "A Tisztítótűz művelet az egészségügyben is folyamatos lesz. Ez nem kampány, hanem világos kormányzati elv: a tisztességes egészségügyi dolgozókat megvédjük, a visszaéléseket pedig feltárjuk és felszámoljuk."
Mint a lap írta: a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Vagyon-visszaszerzési Hivatalának feladata a bűncselekményből származó jövedelmek és bűncselekményekhez kapcsolódó más vagyon felkutatásának és azonosításának elősegítése, illetve kizárólagos hatáskörrel végzi a büntetőeljárási törvényben meghatározott vagyon-visszaszerzési eljárásokat.























