Néhány génről és biokémiai útvonalról már korábban is gyanították, hogy köze lehet a neurodegeneráció folyamatához, de egészen új útvonalakat is sikerült azonosítani.
Az őssejtekből származó hasnyálmirigy-szigetsejtek felhasználásának új megközelítése lehetővé tette, hogy egy 1-es típusú cukorbetegségben (T1D) szenvedő beteg 1 évre leálljon az inzulinról.
Olyan univerzális donor őssejteket sikerült kifejleszteni, amelyek a jövőben életmentőnek bizonyulhatnak olyan gyermekeknél, akiknél halálos agyi elváltozásokat, például Canavan-betegséget diagnosztizálnak.
Az OTSZ Online szerint két, 1-es típusú diabetesben szenvedő beteg vércukor-szabályozása javult a kísérleti allogén őssejt-eredetű sziget-sejtek beültetésével.
A Cardiff Egyetem kutatóiarról számoltak be, hogy új kapcsolatot fedeztek fel az agysejtek fejlődési rendellenességei és a skizofrénia valamint más pszichiátriai betegségek kockázata között.
A Kyoto Egyetem kutatói a Nature Communications folyóiratban számoltak be arról, hogy iPSC őssejtek beültetésével gyorsították fel a sérülést szenvedett Achilles-ín gyógyulását.