Elavult jogszabályok és szakmai irányelvek, nem megfelelő finanszírozás, szakember- és eszközhiány egyaránt nehezíti idehaza a meddőséggel összefüggő kezeléseket. A közeljövőben azonban jelentős változásokat tervez a kormány.
Mozgalmasnak és nagy változásokat sejtető évnek gondoltuk 2016-ot, valójában azonban számos ígéret ellenére sem sok minden történt az idei évben. Összeállításunkban az idő előrehaladtával, helyenként tematikusan igyekeztünk feleleveníteni 2016 még most is zajló, legfontosabbnak ítélt eseményeit.
Az új gyógyszerügyi hatóságról, az ipari portfóliócserékről, a közbeszerzésbe vont hatóanyagokról és eszközökről is beszámoltak a szakemberek a kiadónk „Mi vár ránk? – Gyógyszeripar 2015” című konferenciáján.
Egy évi adatbegyűjtés, tisztítás, egyeztetés és elemzés után a rajtpisztoly dördülésére vár a központi kórházi gyógyszerbeszerzés. A hatóanyaglista összeállt, ahogy az is, milyen készítményeket milyen eljárás keretében szeretnének az egészségügyi intézmények számára biztosítani.
A központi „kéz” nem cél, hanem eszköz, amit idővel állítólag majd a decentralizálás követ. Dr. Drexler Donátot, a GYEMSZI Egészségszervezési és Finanszírozási Főigazgatóságának vezetőjét kérdeztük a várható változásokról.
Magyarországon jelenleg presztízskérdés kórházban feküdni, ezért a járóbeteg-ellátás fejlesztéséhez a lakosság gondolkodásmódját is meg kell változtatni – fogalmazták meg egymással egyetértésben a szakemberek a csütörtökön Balatonfüreden kezdődött országos járóbeteg-szakellátási és szakdolgozói konferencián. A rendezvényen az is kiderült, hogy a főpolgármester-helyettes nem ismeri a Budapest koncepciót.